Home / Sport / ROMA STALA NADOMAK NOVOG ČUDA: Liverpul u finalu Lige šampiona!
Liverpool players hold a banner in English and Italian in support of Liverpool fan Sean Cox at the end of the Champions League semifinal second leg soccer match between Roma and Liverpool at the Olympic Stadium in Rome, Wednesday, May 2, 2018. Cox has been in an induced coma since being attacked before the first leg match in Liverpool. (AP Photo/Alessandra Tarantino)

ROMA STALA NADOMAK NOVOG ČUDA: Liverpul u finalu Lige šampiona!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u finale Lige šampiona, pošto su u polufinalu eliminisali Romu ukupnim rezultatom 7:6.

Roma je večeras na svom terenu posle preokreta pobedila sa 4:2, ali je zbog poraza od 5:2 u prvoj utakmici ostala bez plasmana u finale.

Liverpul je do prednosti došao posle kontranapada u devetom minutu, a strelac je bio Sadio Mane na asistenciju Roberta Firmina.

Delovalo je već posle tog pogotka da rimski klub neće moći do finala, a tako se ispostavilo na kraju, iako je u 15. minutu DŽejms Milner postigao autogol i doneo izjednačenje Romi.

Vrlo brzo gosti iz Engleske stigli su do nove prednosti i to uz dosta sreće posle kornera s desne strane u 25. minutu. Edin DŽeko je loše intervenisao i glavom loptu dobacio do Žoržinja Vajnalduma koji je u situaciji jedan na jedan imao lak zadatak da savlada Ailsona.

Do poluvremena Liverpul je bez većih problema kontrolisao situaciju na terenu, da bi već u 52. minutu Edin DŽeko doneo izjednačenje Romi.

Posle tog gola domaćin je zaigrao znatno ofanzivnije, ali nikako nije uspevao da dodje do gola. To im je ipak pošlo za rukom u 86. minutu kada je Radja Naingolan iskoristio proigravanje Kolarova i doveo svoj tim do prednosti, da bi potom isti igrač u poslednjim sekundama utakmice iz jedanaesterca postavio konačnih 4:2.

Liverpul će u finalu Lige šampiona 26. maja u Kijevu igrati protiv Real Madrida koji je u polufinalu eliminisao Bajern iz Minhena.

(Izvor: Beta)

loading...

About admin

Check Also

‘KAMP NOU’ OPET GRMI MESI, MESI: Evrogol raspoloženog Argentinca iz slobodnog udarca (VIDEO)

Barselona na poluvremenu utakmice 11. kola Primere vodi protiv Valjadolida na ‘Kamp Nou’ 3:1. Veče ...