Home / Sport / Spektakl, drama, po bod za Zvezdu i BATE!

Spektakl, drama, po bod za Zvezdu i BATE!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 kod kuće sa beloruskim BATE Borisovom na startu takmičenja u Ligi Evrope.

Tim Vladana Milojevića vratio se posle 10 godina u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja i odigrao je veoma dobar meč protiv iskusne i uigrane ekipe iz Belorusije.

Gosti su se bolje snašli na startu u sjajnoj atmosferi pred više od 40.000 ljudi na stadionu ‚Rajko Mitić‘ i imali su nekoliko opasnih akcija i pogođenu prečku Ivanića u prvih 15-ak minuta, ali je Zvezda u nastavku pokazala svoje pravo lice.

Napadali su crveno-beli u talasima, u prvom delu nisu uspeli da postignu gol, ali jesu u devetom minutu drugog dela kada je Srnić idealno uposlio Radonjića koji nije imao težak posao.

Odmah nakon gola Zvezda je imala još nekoliko odličnih šansi, najboljuje propustio Radonjić i u tom periodu crveno-beli su i mogli da reše pitanje pobednika.

Nisu to uradili i kažnjeni su 17 minuta pre kraja kada je Mirko Ivanić odlično centrirao sa desne strane, a Signevič je na drugoj stativi postavio konačnih 1:1.

Do kraja meča Zvezda je napadala u pokušaju da osvoji tri boda, ali je ipak ostalo 1:1.

U narednom kolu srpski tim gostuje Kelnu, a Bate dočekuje londonski Arsenal.

Tok meča pratite uz Sportklub:

Zvezda je krenula nadahnuto i u prvih pet minuta je imala šanse preko Kange i Boaćija, ali su i gosti ubrzo pokazali koliko su ozbiljna ekipa.

Prvo je u osmom minutu posle kornera BATE umalo poveo, a beloruski tim je još bliži golu bio u 11. minutu. Sjajnu kontru organizovali su gosti, Le Talek je ispao, a bivši kapiten Vojvodine Mirko Ivanić pogodio je prečku.

Gosti iz Belorusije igrali su od starta disciplinovano i veoma dobro, pa su Savić i Rodić u prvih 15-ak minuta zaradili po žuti karton.

Zvezda je igrala sve bolje što je meč više odmicao, a posle nekoliko pokušaja Kange, najbliži golu bio je Nemanja Radonjić u 39. minutu.

Talentovani fudbaler je zalomio sa leve strane i strahovito šutirao, ali je lopta prošla za malo iznad gola.

Do kraja prvog dela Zvezda je bila bolja, imala je više od igre, ali je ostalo 0:0 posle 45 minuta.

Zvezda je sjajno počela drugo poluvreme i već u prvom minutu anstavka preko Boaćija i Radonjića imala je sjajne prilike.

Nastavio je tim Vladana Milojevića sa odličnom igrom i nagrada je stigla u 54. minutu. Srnić je dobio loptu na desnoj strani i idealno je poslao na drugu stativu gde je natrčao Radonjić i rutinski je smestio u mrežu gostiju.

Nastavila je Zvezda i posle vođstva sa napadima, a samo nekoliko minuta posle vođstva Radonjić je imao idealnu šansu da postigne još jedan gol. Kanga je sjajno odradio posao i dodao do Boaćija koji je poslao oštru loptu, a Radonjić iz idealne pozicije nije uspeo da pogodi za 2:0.

Nije Zvezda iskoristila nalet i prilike koje je imala posle vođstva i kažnjena je u 73. minutu.

Tek što je na teren ušao Rikardinjo gosti su izjednačili Mirko Ivanić idealno je centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi je glavom loptu u mrežu zakucao Signevič.

U samom finišu usledio je veliki pritisak Zvezde koja je imala nekoliko opasnih akcija i prilika, ali na krajuje ostalo 1:1.

loading...

About admin

Check Also

‘KAMP NOU’ OPET GRMI MESI, MESI: Evrogol raspoloženog Argentinca iz slobodnog udarca (VIDEO)

Barselona na poluvremenu utakmice 11. kola Primere vodi protiv Valjadolida na ‘Kamp Nou’ 3:1. Veče ...