Home / Sport / (KURIR TV) SIJA EVROPSKA ZVEZDA: Crveno-beli razneli Spartu u paklu Marakane, putuju u Prag sa 2 gola prednosti

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartu iz Praga 2:0 (1:0) na stadionu “Rajko Mitić” u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golove za Zvezdu postigli su Ričmond Boaći u 13. i Gejlor Kanga u 65. minutu.
Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Pragu.

Odavno “Delije” nisu ovako zadovoljne napustile “Marakanu” posle Zvezdine evropske utakmice. Skoro 33.000 navijača crveno-belih nisu bili srećni samo zbog velikog kapitala, koji će njihovi ljubimci poneti u Češku, već i zbog predstave ekipe Vladana Milojevića.

Milojević je od starta “u vatru” ubacio dvojicu debitanata (Borjan i Rodić) i komandovao ofanzivu. Zvezda je od prvog minuta krenula hrabro i agresivno na Čehe, koji su očigledno bili zbunjeni takvim nastupom domaćina.

Takva igra brzo je krunisana golom Boaćija, na asistenciju Kange.

Zvezda je dominirala tokom celog prvog poluvremena. Fudbaleri Sparta su se mučili da uopšte iznesu loptu sa svoje polovine, a o eventualnoj šansi nisu mogli ni da razmišljaju. Crveno-beli su kontrolisali događaje na terenu, ali do odlaska na odmor nisu uspeli da dupliraju prednost.

U nastavku je ritam igre opao. Domaćin je donekle prepustio gostima posed lopte, ali ni u takvoj situaciji Spara nije bila opasna. Crveno-beli su već imali prednost, nisu želeli mnogo da rizikuju i bespotrebno se umaraju…

A onda je kao grom iz vedra neba pukao projektil Kange sa 30-ak metara za 2:0! Uloge su tada bile zamenjene u odnosu na 13. minutu, jer je ovom prilikom asistenciju upisao Boaći.

Crveno-beli mogu da žale što nisu dotukli grogiranog rivala kada je treći debitant (ušao u drugom poluvremenu) Nemanja Radonjić prošao po krilu i šutirao iz “mrtvog ugla”, ali je lopta završila na stativi.

Bez obzira na to, fudbaleri Zvezde i njihovi navijači mogu da budu prezadovoljni zbog velike prednosti, ali i vere da tim Vladana Milojevića može mnogo u novoj sezoni.

kurir.rs

loading...

About admin

Check Also

‘KAMP NOU’ OPET GRMI MESI, MESI: Evrogol raspoloženog Argentinca iz slobodnog udarca (VIDEO)

Barselona na poluvremenu utakmice 11. kola Primere vodi protiv Valjadolida na ‘Kamp Nou’ 3:1. Veče ...