Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Sport / LUDA DRAMA U NOVOM SADU: Srbija ušla na Evropsko prvenstvo golom u poslednjim sekundama!

Rukometna reprezentacija Srbije uspela je da se kvalifikuje na Evropsko prvenstvo.

Izabranici Nenada Peruničića su u novosadskom “Spensu” savladali Švajcarsku sa 32:31 i tako se sa šest bodova plasirala na takmičenje kao najbolja treće selekcija iza Hrvatske i Švajcarske koje su prva i druga na tabeli druge kvalifikacione grupe. Evropsko prvenstvo na programu je od 9. do 26. januara 2020. godine, a domaćini su Norveška, Austrija i Švedska.

Koliko je meč sa Švajcarcima bio važan Srbiji, govori i podatak da je novosadska dvorana bila ispunjena do poslednjeg mesta navijačima koji su se ujedinili i došli iz Vrbasa, Kikinde, Crvenke i mnogih drugih mesta da podrže Orlove u bitnom meču. Gosti na utakmici su bila i deca iz jedne od najvećih srpskih enklava na Kosovu i Metohiji, opštine Štrpce.

Iako je delovalo da će biti neizvesno, Švajcarci su se pobrinuli da tako ne bude pa su u 9. minutu poveli sa 9:7. Uspela je odbrana Srbije da izjednači, ali je ponovo Švajcarska povela sa dva gola razlike. Brzo se igralo, odbrane i jednog i drugog tima su bile loše, a prednost Srbije doneo je Nemanja Ilić u 21. minutu (14:13). Odigrali su Orlovi pametno u tim trenucima i na odmor otišli sa dva gola viška – 19:17.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Mnogo neizvesnije je bilo u drugom poluvremenu. Švajcarska je preko Šmita smanjila na gol zaostatka, ali je Srbija uzvratila zahvaljujući Crnoglavcu koji je doneo plus tri – 22:19. Vođstvo Srbije se kretalo od tri do četiri gola razlike, ali se Švajcarci nisu predavali. Postigli su pet uzastopnih golova i približili se na 29:28, a Radivojević je sa sedmerca prekinuo njihovu seriju. Švajcarci su poveli u 57. minutu sa 31:30, ali je Crnoglavac izjednačio. Usledilo je dramatičnih 60 sekundi. U poslednjem minutu, Srbija je imala igrača više do kraja meča. Na 21 sekund pre kraja pogodio je Zelenović za 32:31, a na tri sekunde pre kraja Srbi su napravili faul pred svojim golom, ali na svu sreću Švajcarci nisu iskoristili šut sa devet metara i Srbija je otišla na Evropsko prvenstvo.

(Espreso.rs)

loading...

About admin

Check Also

TURCI DOLAZE DA MOLE ZA MILOST! Njihova budućnost rešava se na Marakani!

Nekada slavni turski klub sa novom upravom pokušava da se vrati na stare staze slave, ...